fot. arch. prk24.pl

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Kazimierz Kleina, senator Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z Anną Popławską mówił m.in. o niedzielnym marszu środowisk opozycyjnych oraz odniósł się do zarzutu, że jego ugrupowanie wciąż nie przedstawiło swojego programu.

Senator, który w niedzielę był w Warszawie i uczestniczył w marszu, powiedział: - Setki tysięcy ludzi robiły wielkie wrażenie. Jestem przekonany, że tę mobilizację uda się utrzymać. Kontynuujemy objazd po kraju, nie zwalniamy tempa.

Pytany o zarzuty pod adresem swojego ugrupowania, dotyczące braku programu i bazowanie jedynie na retoryce „antypis”, stwierdził: - Konsekwentnie wskazujemy na nasze programowe elementy. Program jest wyraźnie pokazany, to np. sprawy związane z reformą systemu ZUS, kwestie wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstwach, bo obecnie państwo skupia się na wielkich korporacjach.

Polityk mówił także o przyszłej, powyborczej współpracy środowisk opozycyjnych. Powiedział, że nie ma potrzeby, by spisać porozumienie obejmujące działania w Sejmie, bo to, że będą one wspólne - jest oczywiste. Odparł również zarzut, że jego ugrupowanie chce „połknąć” mniejsze partie. - Nie ma takiego zagrożenia - stwierdził.

Mówiąc o zapowiedziach samodzielnego startu w wyborach do Senatu Romana Giertycha i Ryszarda Petru, powiedział: - Patrzę na te indywidualne ambicje bardzo spokojnie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Kazimierz Kleina