fot. prk24

Generał Artur Koczerba, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie był gościem popołudniowego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Arkiem Wilmanem mówił o szczegółach pracy w służbie więziennej oraz niedawnym awansie na stopień generała.

9 listopada Artur Koczerba odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy akt nominacji na stopień generała. Jak przyznał, traktuje to wyróżnienie jako uhonorowanie swojej wieloletniej pracy. - Jestem zaszczycony tym, że jako pierwszy dyrektor okręgowy SW otrzymałem tak wysoki stopień.

Podkreślił, że praca w służbie więziennej nie należy do najłatwiejszych. - To służba, która wymaga wielkiego poświęcenia i odwagi. Bycie funkcjonariuszem SW wymaga przede wszystkim profesjonalizmu, spokoju i czujności – powiedział.

Jak tłumaczył, służba więzienna - choć jest wymagająca - przynosi także wiele korzyści. - Przede wszystkim jest to służba stabilna. Funkcjonariusze zawsze otrzymują wynagrodzenia pierwszego roboczego dnia każdego miesiąca. Każdy pracownik ma możliwość awansu, osobistego rozwoju i kształcenia. Ponadto oferujemy szereg dodatkowych środków, typu pomoc finansową w uzyskaniu lokalu mieszkalnego czy tzw. mundurówkę.

Więcej w poniższej rozmowie.

Posłuchaj

rozmowa Arkadiusza Wilmana z gen. Arturem Koczerbą