fot. Paweł Szefernaker/Facebook
Wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS rozmawiał w środę z rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danutą Zawadzką, kanclerzem uczelni Arturem Wezgrajem oraz ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem m.in. o wzmocnieniu roli koszalińskiej uczelni w rozwoju Pomorza Środkowego.

„Spotkałem się w środę w Warszawie z rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danutą Zawadzką, kanclerzem uczelni Arturem Wezgrajem oraz ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Rozmawialiśmy przede wszystkim o wzmocnieniu roli Politechniki Koszalińskiej w rozwoju Pomorza Środkowego” - napisał na Facebooku Paweł Szefernaker.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poinformował również, że „przyjęcie programu rozwoju morskich farm wiatrowych oraz powołanie Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej wskazują na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na kadry niezbędne do obsługi tych i przyszłych zadań oraz rozwoju badań nakierowanych na polskie rozwiązania technologiczne”.

Z kolei prof. Danuta Zawadzka dodała, że spotkanie dotyczyło też udziału Politechniki Koszalińskiej w realizacji strategii rozwoju energetyki zeroemisyjnej w ramach Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, realizacji zadań Uniwersytetu Europejskiego EU4DUAL: „Rozmawialiśmy również o wynikach ewaluacji i dokonaniach Politechniki Koszalińskiej w kontekście jubileuszu 55-lecia naszej Alma Mater. Pochwaliliśmy się też uzyskaniem pozwolenia na budowę Cognitarium i zaprosiliśmy panów ministrów do wspólnego wmurowania kamienia węgielnego”.

Koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że budowa Cognitarium - dzięki m.in. dofinansowaniu z resortu edukacji i nauki - rozpocznie się w przyszłym roku: „To przez lata wyczekiwana inwestycja Politechniki Koszalińskiej. Przed Koszalinem i regionem wielkie możliwości rozwojowe. Silna Politechnika Koszalińska to silne Pomorze Środkowe”.
red.