fot.prk24.pl

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie Tomasz Uciński, Jolanta Dudojć z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie oraz koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego Teresa Krysztofiak.

Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie - Tomasz Uciński

W ubiegłym tygodniu PGK otrzymało decyzję środowiskową na wybudowanie spalarni śmieci w Koszalinie. Tomasz Uciński poinformował, że do instalacji trafią takie odpady, z których można produkować energię elektryczną i cieplną: - Nie będą to odpady, które można poddać recyklingowi. Mają to być odpady resztkowe, takie jak środki opatrunkowe, pielęgnacyjne czy odpady po kolejnym już recyklingu. Około 30 proc. tych odpadów, nienadających się do recyklingu, przyda się do przekształcenia energetycznego. Wpłynie to również na samowystarczalność energetyczną Koszalina.

Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie - Tomasz Uciński

Jolanta Dudojć z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie

Wypełnienie PIT-u bywa trudne. Szczególnie jeżeli mamy kilka źródeł dochodu, a do tego przysługują nam różne ulgi. Jak przekonuje Jolanta Dudoj, warto skorzystać z aplikacji: - Usługa e-Urząd Skarbowy to bardzo dobrze przygotowany kanał komunikacyjny między urzędem a podatnikami. Ta forma rozliczenia budzi coraz większe zaufanie u podatników. Poza zeznaniami, za jego pośrednictwem będziemy mogli złożyć pismo do urzędu czy za darmo zawnioskować o wydanie zaświadczenia. Rozliczyć z fiskusem musimy się do 30 kwietnia.

Jolanta Dudojć z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie

Koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego - Teresa Krysztofiak

W najbliższy weekend odbędzie się akcja „Pola nadziei”. Jak poinformowała Teresa Krysztofiak, składa się ona z dwóch etapów: jesiennego i wiosennego. - Ta pierwsza, jesienna część akcji polega na sadzeniu żonkili. Wiosną natomiast kwiaty są rozdawane przez naszych wolontariuszy w czasie zbiórki datków dla placówki. Inną formą wsparcia jest przeznaczenie 1,5 proc. na nasze hospicjum. Wiąże się to głównie z tym, że nasi podopieczni nie płacą za pobyt, a Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa tylko 70 procent kosztów. Pozostałe 30 procent musimy zgromadzić sami.

aw/lp

Koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego - Teresa Krysztofiak