fot. prk24.pl
Prezes PKS Słupsk był porannym gościem na naszej antenie. W rozmowie z Marcinem Kamińskim opowiedział o dużej zmianie w jego spółce.

Przypomnijmy, od 1 listopada pojazdy PKS Słupsk korzystają z węzła transportowego. Na jego terenie działa także biuro obsługi klienta spółki. Przy ul. Kołłątaja nadal jest prowadzona działalność administracyjna.

Tomasz Kowalczyk zaznaczył, że podróżni w większości są zadowoleni z tej zmiany: - Na początku listopada otrzymywaliśmy trochę skarg na zmianę lokalizacji. Wynikały one jednak głównie z przyzwyczajeń naszych klientów. Obecnie pasażerowie doceniają dogodne oznaczenie stanowisk, informacje dotyczące odjazdów autobusów. Robimy wszystko, co możemy, aby wszystko działało tak, jak powinno.

- PKS Słupsk realizuje około 300 kursów dziennie na 25 liniach. Z infrastruktury nowego dworca nie korzystają jedynie dwie linie: 200 i 211. Większość ich tras przebiega po mieście, stąd taka decyzja - dodał nasz rozmówca.

Podczas audycji Tomasz Kowalczyk opowiedział także m.in. o wniosku powiatu słupskiego o dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Tomaszem Kowalczykiem