fot. Polskie Radio Koszalin/Jarosław Ryfun
Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydał w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej m.in. dla całego województwa zachodniopomorskiego. Będą one obowiązywać do piątkowego przedpołudnia.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie” - przekazano w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Niższa temperatura ma być w powiatach choszczeńskim, drawskim, szczecineckim i wałeckim. Temperatura minimalna wyniesie tam od minus 6 st. do minus 2 st., a lokalnie do minus 8 st. Celsjusza. Temperatura minimalna przy gruncie ma wynieść od minus 8 st. do minus 3 st., lokalnie minus 10 st. Celsjusza.

Ostrzeżenie obowiązywać będzie od godz. 19 w czwartek do godz. 9 w piątek.

W pozostałych powiatach temperatura minimalna ma wynieść od minus 5 st. do 0 st. Celsjusza, a temperatura minimalna przy gruncie - od minus 7 st. do minus 3 st., na zachodzie regionu natomiast ok. minus 1 st. Celsjusza. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18 w czwartek do godz. 10 w piątek.

Gęsta mgła prognozowana jest natomiast od godz. 22 w czwartek do godz. 9 w piątek. Widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą zostało wydane również dla Słupska oraz dla powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego, słupskiego, starogardzkiego i wejherowskiego

„Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m” - podał IMGW-PIB.

Alert obowiązywać będzie od godz. 22 w czwartek, do godz. 9 w piątek.

PAP/aj