Jak co sobotni poranek dyskutowaliśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Przed meczem Kotwicy Kołobrzeg i Żaka Koszalin o historii koszykarskich meczów derbowych rozmawialiśmy z członkiem zarządu kołobrzeskiego klubu Michałem Jaczyńskim.

rozmowa z Michałem Jarczyńskim

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o ideach Unii Europejskiej.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości

W Studio Kołobrzeg przedstawiliśmy relację ze spotkania Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, która odbyła się w Pogorzelicach pod hasłem: „Dokąd zmierza Unia Europejska. Miejsce Polski i Pomorza Zachodniego w zmieniającej się rzeczywistości”. Rozmawialiśmy z europosłami Joachimem Brudzińskim i prof. Karolem Karskim oraz z wiceministrem infrastruktury Markiem Gróbarczykiem.


relacja ze spotkania Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska podczas sobotniej audycji podsumowała upływające 4 lata kadencji.

rozmowa z Anną Mieczkowską, prezydent Kołobrzegu

Rada Miasta uchwaliła budżet na 2023. O opinię i uzasadnienie swojej decyzji poprosiliśmy radnych: Dariusza Zawadzkiego (Platforma Obywatelska), Karolinę Szarłatę-Woźniak (radna niezależna), Renatę Brączyk (radna niezależna), Jacka Kalinowskiego (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Macieja Bejnarowicza (Prawo i Sprawiedliwość).


rozmowa z kołobrzeskimi radnymi

Rada Miasta zadecydowała o rozpoczęciu procedury poszerzenia granic administracyjnych miasta. Chodzi o osadę Korzyścienko. Są kontrwersje. Swoje stanowisko w tej sprawie wyrazili Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, radny miejski z klubu Prawo i Sprawiedliwość Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Rady Gminy Kołobrzeg Julian Nowicki oraz zastępca wójta gminy Kołobrzeg Katarzyna Janicka-Golonka.

rozmowa o rozszerzeniu granic miasta

Trzebiatowski Ośrodek Kultury świętuje jubileusz 30-lecia. Przy okazji uroczystości rozmawialiśmy z dyrektorką ośrodka Renatą Korek oraz z wojewodą zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim.

30-lecie Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury

W trzecim roku działalności Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kołobrzeskiego wzbogaciła się o nowy sprzęt do walki z kłusownictwem na Parsęcie i innych rzekach. Na ten temat rozmawialiśmy z komendantem straży Andrzejem Skwarkiem oraz strażnikami Jerzym Urbasiem i Pawłem Momotem.

rozmowa ze strażnikami rybackimi

Studio Kołobrzeg przygotował Mariusz Wolański

Opracowanie muzyczne Adrian Adamowicz.