fot. Twitter/ @MSWiA_GOV_PL
W sobotę w Brzozie odbyła się konferencja z udziałem wiceministra Pawła Szefernakera w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł PiS-u, który jest współautorem rządowego programu wsparcia gmin popegeerowskich wręczył dziś 30 miejsowościom z województwa lubuskiego promesy na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Chcemy, aby środki z programu inwestycji na terenach dawnych PGR-ów służyły społeczności popegeerowskiej tam, gdzie są realne problemy i potrzeby. Liczba wniosków przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania - powiedział wiceszef MSWiA.


- Działania na terenach popegeerowskich są niezwykle ważne. Chciałbym zagwarantować, że rząd będzie robił wszystko, aby realizować jak najwięcej takich inwestycji w ramach swoistej rewolucji godności - przekazał Paweł Szefernaker.

Wiceminister podkreślił również, że kontynuacja programu inwestycji na tych terenach jest wpisana w program Polski Ład, który ma pozwolić na wyjście z kryzysu związanego z pandemią COVID-19.

W skali kraju kwota programu dla gmin popegeerowskich wyniesie 340 mln zł.

red./aś