fot. Jarosław Ryfun
Prace prowadzone są na odcinku od ul. Pileckiego do ronda z ul. Waryńskiego i Kościuszki. Poza nową nawierzchnią, powstaną m.in.: oświetlenie, miejsca parkingowe oraz ścieżka rowerowa. Przy ulicy posadzone będą także drzewa.

Zerwany został asfalt, zniknęły też płytki chodnikowe. Ten fragment drogi zostanie zrównany do jednego poziomu. Kanalizacja ogólnospławna rozdzielona zostanie na sanitarną i deszczową. Uruchomione będzie nowe oświetlenie. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa.

Prace mają zakończyć się we wrześniu. Budynki przy ulicy Piłsudskiego przyłączone zostaną również do sieci ciepłowniczej, co pozwoli wyeliminować użytkowanie nieekologicznych pieców.

To pierwszy etap remontu ulicy Piłsudskiego. Prace na kolejnym odcinku mają zakończyć się w październiku 2022 roku. Remont na odcinku od ul. Pileckiego do Traugutta kosztować będzie 13,5 miliona złotych, z czego ponad pięć milionów złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Niedawno do użytku oddano ulicę Kościuszki wraz z rondem na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kościuszki i Waryńskiego - prace przedłużały się z powodu warunków atmosferycznych uniemożliwiających roboty ziemne.

red./rz

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun