fot. arch. prk24
Wizyta prezesa Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie i realizacja zapowiadanych przez Jarosława Kaczyńskiego planów na najbliższą, przedwyborczą przyszłość - to tematy poruszone w porannej rozmowie „Studia Bałtyk”. Gościem Anny Popławskiej był Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Wydaje się, że przed nami najważniejsze wybory. Gra idzie o to, czy będziemy suwerenni i silni, czy znajdziemy się pod butem innych państw. Dlatego musimy zwierać szeregi i walczyć o przyszłość Polski - mówił poseł pytany o nastroje towarzyszące wizycie Jarosława Kaczyńskiego, m.in. w Koszalinie i Kołobrzegu.

- Chcemy być w UE równych szans, tworzącej wspólnotę opartą na wartościach chrześcijańskich - dodał, zaznaczając, że jego ugrupowanie, wbrew opinii opozycji, nie jest zwolennikiem wyjścia Polski z szeregów państw unijnych. - Ale zawsze powtarzamy, że przede wszystkim jesteśmy Polakami.

Poseł był pytany o realizację postulatów podnoszonych przez prezesa PiS, m.in. uczynienie z tzw. 14. emerytury świadczenia stałego. - Tak, zamierzamy to zrobić. To jest dowód na to, że w czasie globalnego, światowego kryzysu, nie tylko utrzymujemy wszystkie programy prospołeczne, ale także dokładamy nowe - powiedział poseł Hoc.

Mamy dobry rząd na trudne czasy. Takie jest nasze hasło. Mobilizujemy się, żeby Polska ciągle się rozwijała. Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS

Czy obecnie, tak jak chce część opozycji, nie nadszedł czas na radykalne zduszanie inflacji? - Prezes wyraźnie powiedział, że moglibyśmy to zrobić, ale takie działanie przyniesie tragiczne skutki dla obywateli i dla gospodarki, którą potem będzie bardzo trudno podnieść do poziomu, jaki mamy dziś. Musimy działać mądrze i roztropnie - odpowiedział Czesław Hoc.

Poseł pytany był także o to, czy, zgodnie z medialnymi doniesieniami, możliwe są kolejne zmiany w ministerialnych szeregach. - W rządzie jest tak, że każdy minister, w każdej chwili może spodziewać się ruchów personalnych. Medialne doniesienia można podsumować stwierdzeniem: miało być wzburzone morze, jest flauta - stwierdził Gość.

Czesław Hoc zwrócił uwagę także na kwestię, często podnoszoną przez prezesa PiS podczas ostatnich spotkań, czyli komitet ochrony wyborów. - Chcemy, by wybory były wysoce transparentne i uczciwe wprowadzając taki model liczenia głosów, który obowiązuje w wielu państwach - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS-u