fot. Krzysztof Piotrkowski/Polskie Radio Koszalin
Trzydziestometrowe koło widokowe będzie główną atrakcją tegorocznych iluminacji świątecznych w Słupsku. Podświetlane urządzenie stanie na Placu Zwycięstwa. Będzie dostępne już od 6 grudnia.

Miasto - inaczej niż w roku ubiegłym - nie wprowadza oszczędności w ozdabianiu i podświetlaniu ulic na okres Świąt Bożego Narodzenia. Prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, przekazała, że w związku z tym świątecznych ozdób nie zabraknie, zwłaszcza w centrum miasta: - Będzie bogato, rozświetlony zostanie park przy ul. Sienkiewicza, deptak na ul. Wojska Polskiego, skwer przy ul. Starzyńskiego, plac pod ratuszem, bulwary, ul. Grodzka.

Podświetlane koło widokowe na Placu Zwycięstwa będzie dostępne przez cały okres świąteczny. - Dostępnych będzie dwadzieścia jeden sześcioosobowych wagoników, które pomieszczą łącznie 120 osób. Takiej atrakcji w Słupsku jeszcze nie było - dodała Dagna Mikołajczak-Maśnicka z wydziału promocji w słupskim ratuszu. Koszt przejażdżki ma wynieść 30 złotych. 20 złotych - bilet ulgowy. 

Uruchomienie wszystkich iluminacji świątecznych w Słupsku odbędzie się 6 grudnia.

pd/kp

Posłuchaj

Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Urzędu Miejskiego w Słupsku Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska