W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jedna ze spółek związanych z PKP zwróciła się do Urzędy Miasta w Kołobrzegu o ustalenie lokalizacji celu publicznego jakim miałoby być wybudowanie 7-piętrowego hotelu. Chodzi o teren w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy uzdrowiskowej w miejscu, w którym miasto od wielu lat chce postawić wielopoziomowy parking. Wczoraj Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zdecydowanie sprzeciwiła się temu projektowi.

Odpowiednie zapisy do planu zagospodarowania przestrzennego miasta dla tego terenu, czyli wpisanie funkcji parkingowej, mają zostać uchwalone na najbliższej sesji Rady Miasta.

materiał Mariusza Wolańskiego

Pacjenci cierpiący na kilka chorób przyjmują wiele leków jednocześnie. Składniki poszczególnych medykamentów mogą wchodzić pomiędzy sobą w interakcje. Kiedy można mówić o nadmiernym stosowaniu leków? Jakie są skutki polipragmazji i jak się przed nią uchronić? Które połączenia leków są niebezpieczne? O tym wszystkim opowiada lekarz endokrynolog Czesław Hoc.

„Na zdrowie”: Czesław Hoc

W najbliższy czwartek w koszalińskiej bibliotece publicznej odbędzie się wykład mecenasa Edwarda Stępnia ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80 na temat procesów politycznych na Pomorzu Środkowym w latach 80-tych. Wykład jest organizowany przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej w ramach cyklu „Przystanek Historia”.

materiał Mariusza Wolańskiego

„Gość Studia Kołobrzeg”: Julia Iwan, Pola Sottek oraz Paweł Falko

fot.prk24.pl

Julia Iwan z Kołobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin Buntai, wróciła z niedawnych mistrzostw świata w Japonii ze srebrnym medalem. W Studiu Kołobrzeg gościliśmy medalistkę, jej koleżankę z klubu i reprezentacji Polski - Polę Sottek oraz zawodnika, trenera i prezesa kołobrzeskiego klubu Pawła Falko. Cała trójka godnie reprezentowała Polskę i Kołobrzeg w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Goście „Studia Kołobrzeg”: Julia Iwan, Pola Sottek oraz Paweł Falko

„Otwarta Antena”: Monika Władzińska oraz Jasmina Braun-Schweig

fot.Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Monika Władzińska (Stowarzyszenie nie Nasze Koty) i Jasmina Braun-Schweig (Schronisko dla Zwierząt w Kołobrzegu) były gośćmi Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie o zbiórce charytatywnej na rzecz schroniska, która odbędzie się już dziś o godz. 15 przed halą Milenium w Kołobrzegu oraz o przebiegu procesu sądowego o zakatowanym w maju tego roku w Kołobrzegu psie, a także o zimowym dokarmianiu ptaków w mieście.

„Otwarta Antena”: Monika Władzińska oraz Jasmina Braun-Schweig