fot. Jarosław Ryfun
Do koszalińskiego biura zamówień publicznych wpłynęło pięć ofert - poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński, w czasie briefingu prasowego.

- Spośród tych ofert będziemy wybierać tą najkorzystniejszą - zaznaczył włodarz. - Przedział cenowy, jaki mamy to 35,9 miliona złotych do aż 49,6 miliona złotych. Spośród tych pięciu ofert, trzy mieszczą się w przedziale cenowym, który przyjęliśmy na początku, czyli ponad 43,5 miliona złotych.

Wybór najkorzystniejszej oferty ma zająć ratuszowi około miesiąca.

- Przy tak dużym przetargu obowiązują wszelkiego rodzaju procedury związane z odwołaniami, protestami - przypomniał Piotr Jedliński. - Mam nadzieję, że do takich sytuacji jednak nie dojdzie. Tak na pierwszy rzut oka, oferty są złożone prawidłowo, ale będą podlegać jeszcze dokładnej ocenie. Druga ważna wiadomość, to, że wszyscy wykonawcy zadeklarowali w swoich ofertach wykonanie tej inwestycji w przeciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Czyli jeśli w czerwcu podpiszemy umowę to znaczy, że w grudniu 2022 roku pojedziemy już nowym wiaduktem. I te utrudnienia, z którymi mamy do czynienia na co dzień w mieście, po prostu znikną.

Przypomnijmy, dwa przylegające do siebie wiadukty w ciągu al. Monte Cassino wybudowano w 1971 roku. Ze względu na zły stan techniczny w marcu ubiegłego roku je zamknięto, a ekspertyzy wykazały, że muszą zostać rozebrane.

Koszty powstania nowych wiaduktów w 80 procentach mają zostać pokryte z rządowego wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych. O ich przyznanie zabiegali wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker i władze miasta.

red./kc

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun