Szukaj w serwisie

Grażyna Preder

g.preder@radio.koszalin.pl
94 347 09 33

O autorze

Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania kolekcjonerka biografii. Lubię słuchać i później mozolnie konstruować życiowe historie bohaterów audycji, wierząc, że każda z nich pomaga zrozumieć, co w życiu najważniejsze. Jestem uzależniona od papieru (książki, gazety), którego stosy piętrzą się na moim biurku. Nad nimi góruje statuetka św. Maksymiliana, patrona dziennikarzy i spraw beznadziejnych, otrzymana w konkursie reportażowym. W wolnym czasie słucham Edith Piaf i Jacka Kaczmarskiego, któremu poświęciłam książkę. Ulubione motto (spośród wielu): „Trzeba żyć natychmiast! Jest później, niż się wydaje..."
RozwińZwiń
10 maja 20:38 „Wieczorne Spotkania”: o programie Bardzo Młoda Kultura Bardzo Młoda Kultura jest programem dotacyjnym z Narodowego Centrum Kultury, działającym od trzech lat. Obecnie trwa jego II edycja. Akcja ma na celu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji i animacji kulturalnej. 8 maja 18:54 „Wieczorne spotkania" o ciągle żywym antysemityzmie Skąd się bierze antysemityzm w Polsce? O to zapytaliśmy gości audycji „Wieczorne spotkania” 23 kwietnia 02:46 Źródło: redakcja „Moja szklanka jest zawsze pełna” - Grażyna Preder 22 kwietnia 18:53 „Wieczorne spotkania”: o przemocy ekonomicznej Przemoc ekonomiczna niszczy po cichu. Ofiara stopniowo staje się coraz bardziej zależna od swego oprawcy, a tym samym bezradna. Jak radzić sobie w takim położeniu? Gdzie szukać pomocy? Między innymi na te pytania odpowiedzieli goście „Wieczornych Spotkań”
19 kwietnia 20:26 „Wieczorne spotkania”: czym byłby świat bez kultury i sztuki? Kultura i sztuka w czasie wywołanym pandemią znalazły się w trudnym położeniu. Bardzo ważnym aspektem w odbiorze danego dzieła jest bezpośredni kontakt. Jak sobie radzimy z tą sytuacją? Czy tęsknimy za sztuką? Do czego jest nam potrzebna? Na te pytania odpowiedzą goście dzisiejszych „Wieczornych Spotkań” 19 kwietnia 13:32 „Klątwa Ondyny” - Grażyna Preder 12 kwietnia 19:45 Źródło: redakcja „Wieczorne Spotkania” o Almanachu 2020 kultury koszalińskiej „Almanach Kultury Koszalińskiej 2020" to aż 200 stron, na których możemy dowiedzieć się o minionych wydarzeniach artystycznych, jubileuszach i poznać bliżej sylwetki ciekawych osób. W przygotowaniu publikacji wzięło tym razem udział aż 25 autorów. O nowej, dostępnej już za darmo publikacji, dziennikarze Radia Koszalin przygotowali kolejny program z cyklu „Wieczorne spotkania”. 12 kwietnia 12:52 „Piewca kultury romskiej” - Grażyna Preder Adam Bartosz, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, twórca pierwszej na świecie stałej ekspozycji o historii i kulturze Romów, autor książki „Nie bój się Cygana” i kilkudziesięciu artykułów poświęconych kulturze romskiej 8 kwietnia 20:42 „Wieczorne spotkania”: o tym, kto i w jaki sposób pomaga dzieciom i młodzieży przetrwać trudny czas pandemicznej izolacji Nauka zdalna w trakcie pandemii dosyć mocno wpłynęła na stan psychiczny dzieci i młodzieży, które przez większość czasu patrzą w ekrany urządzeń elektronicznych. Nasi goście rozmawiali o tym, jak koszalińskie placówki starają się zapobiec skutkom izolacji i negatywnemu samopoczuciu uczniów 31 marca 20:53 „Wieczorne spotkania": jak obchodzone będą święta wielkanocne w DPS-ach i więzieniach Święta to czas, który najczęściej spędzamy w rodzinnym gronie. W tym roku, ze względu na pandemiczne obostrzenia, będzie inaczej. Jak w tej sytuacji radzą sobie podopieczni domów pomocy społecznej i osadzeni w więzieniach?
Więcej »