Podopieczni Piotra Ignatowicza pokonali w Hali Gwardii AZS AGH Kraków 100:75 i tym samym awansowali do 1. ligi. Było to 29. zwycięstwo Żaka z rzędu. W finale 2. ligi zespół z Koszalina zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku UNB AZS UMCS Start Lublin-Rycerze Rydzyna (starcie do dwóch wygranych).

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy już po pierwszych 2,5 min. prowadzili aż 12:2. Dla koszalińskiej ekipy trafiali m.in. za trzy Maciej Szewczyk i Jakub Dłoniak oraz za dwa Mateusz Pryć. Żak zdołał jeszcze powiększyć przewagę do 18 punktów po kolejnych rzutach najlepszego strzelca PLK z sezonu 2012/2013 Dłoniaka. Goście odpowiedzieli dopiero na 4 min. przed końcem pierwszej odsłony - lay up wykonał Damian Dyrda. Po chwili strata AZS-u AGH Kraków zmalała do 12 „oczek” - dwa rzuty wolne wykorzystał Mikołaj Smarzy i za dwa z wyskoku trafił Bartosz Wróbel. Koszalinianie nie odpuścili i na dwie sekundy za dwa trafił Konrad Koziorowicz, dając Żakowi 14-punktowe prowadzenie. Po pierwszych dziesięciu minutach było 30:16.

Druga kwarta była już mniej udana dla koszalińskiej drużyny. Pod koniec tej odsłony liczne błędy w ataku i faule Żaka dały nadzieję AZS-owi. Goście na niespełna 3 min. przed końcem pierwszej połowy odrobili cztery punkty. Chwilę później - po rzucie za dwa Michała Pieniążka i dwóch celnych rzutach wolnych Damiana Dyrdy - AZS przegrywał zaledwie pięcioma „oczkami”. Żak dopiero na osiem sekund przed zakończeniem pierwszej połowy złapał oddech, odpowiadając trafieniem za dwa Darrella Harrisa. Po 20 min. było 46:39.

Po przerwie Żak się obudził. W ciągu dwóch minut koszalinianie rzucili osiem punktów i grali lepiej w defensywie. Goście odpowiedzieli dwójką Patryka Wydry (54:41), mimo to podopieczni Piotra Ignatowicza powiększali przewagę. Wykorzystali błędy w obronie gości i ich przewinienia, dzięki czemu po 5 min. trzeciej kwarty wyszli na 17-punktowe prowadzenie. Trafiali Mateusz Pryć, Jakub Dłoniak, Marcin Zarzeczny i Konrad Koziorowicz. Koszalinianie kotrolowali dalsze losy tej części spotkania i po 30 min. wygrywali już 75:59.

Ostatnia kwarta wydawała się już tylko formalnością. Żak dalej powiększał przewagę, po lay upie Konrada Koziorowicza prowadził 83:61. Chwilę później trójkami popisali się środkowy koszalińskiej drużyny Darrell Harris oraz Koziorowicz. Ostatecznie Żak Koszalin pokonał AZS AGH Kraków 100:75 i tym samym awansował do 1. ligi.
Żak Koszalin - AZS AGH Kraków 100:75 (30:16, 16:23, 29:20, 25:16)

Żak: Harris 19, Koziorowicz 18, Szewczyk 17, Dłoniak 15, Pryć  14, Zarzeczny 9, Bielecki 4, Kwaterski 2, Naczlenis 2, Czubak 0, Lasota 0.

AZS: Smarzy 18, Zmarlak 17, Wróbel 8, Wydra 8, Mamcarczyk 7, Dyrda 7, Medes 5, Pieniążek 3, Matyja 2, Szwedo 0, Korbiel 0, Biegoń 0.

Pierwszy mecz: 84:76.