Na inaugurację drugiej fazy rozgrywek w grupie 2. III Ligi nasze ekipy rozgrywały swoje mecze na wyjazdach, wszystkie zaaplikowały rywalom po trzy bramki. Kotwica, Bałtyk i Gwardia zgarnęły komplet punktów i tylko Nielba podzieliła się punktami z rywalem.

Przypomnijmy, że drużyny z naszego regionu znalazły się w grupie broniącej się przed spadkiem. Różnice między poszczególnymi zespołami nie są wielkie i każdy wywalczony punkt jest bardzo ważny.

Spośród ekip z regionu najwyżej sklasyfikowana jest Kotwica Kołobrzeg. Kołobrzeżanie w sobotę wybrali się na mecz do ostatniego w tabeli Mieszka Gniezno. Gospodarze sobotniej rywalizacji w całym sezonie zdobyli zaledwie 2 „oczka”. Mieszko po kilku pierwszych minutach oddał inicjatywę Kotwicy. Wynik otworzył Łukasz Staroń, który wykorzystał zagranie z prawej strony Kamila Sternickiego. Goście przeważali cały czas, a drugą bramkę zdobyli w 32. minucie, kiedy dokładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Włodyka. Zwycięstwo Kotwicy powinno być bardziej okazałe i właśnie do skuteczności ekipy z Kołobrzegu można mieć zastrzeżenia. Ostatecznie Kotwica wygrała 3:0, a wynik ustalił w końcówce meczu Mateusz Wysocki. – Wbrew pozorom nie był to łatwy mecz. Szczególnie w pierwszej fazie spotkania nasz przeciwnik wyprowadzał groźne kontry. My z kolei w naszym pierwszym ofensywnym wyjściu zdobyliśmy bramkę i od tego momentu przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Takie mecze trzeba wygrywać i my tego dokonaliśmy – powiedział po meczu trener Kotwicy Piotr Zajączkowski.

Trzy bramki zaaplikowali rywalom również gracze Bałtyku Koszalin. Oni z kolei wybrali się do Polic na mecz z jedną z najsłabszych drużyn w lidze – Chemikiem. Chemik wygrał w tym sezonie zaledwie dwa spotkania, ale jedno zwycięstwo zanotował właśnie w Koszalinie, pozbawiając wówczas ekipę Bałtyku nadziei na awans do pierwszej ósemki. Rewanż udał się całkowicie ekipie koszalińskiej. Już w 14. minucie wynik otworzył Arkadiusz Jasitczak. Kolejne dwa trafienia Bałtyk zadał już po przerwie. Dodać należy, że w ostatnim kwadransie nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył jeden z graczy gospodarzy.

Pewne zwycięstwo 3:0 zanotowała również Gwardia. Również Gwardziści szybko otworzyli wynik meczu. Gabriel Szygenda zmusił do błędu bramkarza Jaroty Jarocin i zapewnił swojej ekipie prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej połowy pomocnik Gwardii zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym gospodarzy i podwyższył na 2:0. Po przerwie Gwardziści kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, choć musieli również uważać na groźne kontry Jaroty. Wreszcie już w doliczonym czasie gry na indywidualny rajd zdecydował się Dawid Rybacki, a akcję tę wykończył celnym strzałem Maksymilian Boczek.

23.kolejka II grupy III Ligi (wyniki spotkań drużyn z naszego regionu)
Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 0:3 (0:2)
Bramki dla Kotwicy: Łukasz Staroń 8, Kamil Włodyka 32, Mateusz Wysocki 81

Chemik Police - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
Bramki dla Bałtyku: Arkadiusz Jasitczak 14, Marcel Pietrykowski 62, Jakub Forczmański 81

Jarota Jarocin - Gwardia Koszalin 0:3 (0:2)
Bramki dla Gwardii: Gabriel Szygenda (dwie) 9, 44, Maksymilian Boczek 90

Flota Świnoujście - Nielba Wągrowiec 3:3 (1:2)
Bramki dla Floty: Łukasz Kopeć 21, Paweł Iskra 57, Grzegorz Tarasewicz 60
Bramki dla Nielby: Jakub Kubiński (dwie) 38, 62, Rafał Leśniewski 29