facebook.com/mkkszak
Koszykarze Żaka Koszalin uczynili pierwszy krok w kierunku ćwierćfinałów play-off II Ligi. W sobotę pokonali oni na własnym parkiecie ekipę Daas BH Bielsko-Biała 95:61 (25:20, 22:13, 27:11, 21:17) w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0. Kolejny mecz za tydzień w Bielsku-Białej.

W sobotnim spotkaniu wyrównana walka trwała do około 5 minuty. Wynik otworzył skuteczną akcją 2+1 Mateusz Adamus, ten sam zawodnik trafił „trójkę” w 5 minucie i było 12:11 dla zespołu z Bielska-Białej. Później jednak inicjatywę przejęli koszalinianie. Jakub Dłoniak wyprowadził swój zespół na prowadzenie 14:12 i Żak dość łatwo oderwał się od rywali. Po 10 minutach meczu było 25:20 dla zespołu koszalińskiego.

Po trzech minutach kwarty numer dwa, Żak prowadził już 31:20. Koszalinianie na chwile tylko oddali inicjatywę, by w połowie tej części gry po punktach Konrada Koziorowicza ponownie prowadzić w rozmiarach dwucyfrowych (36:26). Żak z każda chwilą powiększał prowadzenie. W połowie ostatniej kwarty było już 85:48 po punktach Eryka Naczlenisa. Można było się zastanawiać, czy ekipa koszalińska ponownie w play-off przekroczy granicę 100 punktów, jednak gospodarze w końcówce nieco zwolnili i rywale zdołali minimalnie zniwelować straty.

W ekipie koszalińskiej aż dwóch zawodników zakończyło mecz z „double-double” Darrell Harris miał na swoim koncie 15 punktów i 18 zbiórek zaś Marcin Zarzeczny do 15. „oczek” dołożył 10 zbiórek.

Za tydzień zespół koszaliński rozegra rewanż w Bielsku-Białej. Do ćwierćfinałów play-off awansuje zespół, który wygra dwa spotkania. W ćwierćfinale na zwycięzcę pary koszalińsko-bielskiej czekać będzie lepsza drużyna z rywalizacji Sokoła Ostrów Mazowiecka z AZS Basket Nysa.

Żak Koszalin - Daas BH Bielsko-Biała 95:61 (25:20, 22:13, 27:11, 21:17)
Żak – Jakub Dłoniak 17, Marcin Zarzeczny 15, Darrell Harris 15, Maciej Szewczyk 9, Mateusz Pryć 3 – Konrad Koziorowicz 17, Paweł Lasota 11, Paweł Czubak 4, Adrian Kawterski 2, Eryk Naczlenis 2, Kacper Jaśkiewicz 0, Łukasz Kręc 0.

Daas BH – Alberto Garita 18, Grzegorz Szybowicz 13, Mateusz Adamus 8, Jakub Fenrych 2, Sebastian Dusiło 2 – Dawid Józefowski 14, Oskar Janicki 2, Robert Kozaczka 2, Mateusz Mach 0.