W hicie 1 Ligi koszykówki mężczyzn Górnik Trans.eu Wałbrzych prowadził na 2,2 sekundy przed końcem spotkania dwoma punktami. Akcja Jakuba Musiała doprowadziła do dogrywki, w której Czarni nie dali szans rywalom, wygrywając odsłonę 10:0, a cały mecz 86:76.

W pierwszym meczu z Górnikiem Czarni doznali porażki 69:90. Rewanż w niezdobytej hali Gryfia był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Goście rozpoczęli od czteropunktowego prowadzenia, a po pierwszej kwarcie zeszli z dwupunktową przewagą - było 18:20. Druga kwarta była bardziej wyrównana, a po przerwie gospodarze odskoczyli rywalom na sześć „oczek” i z taką przewagą rozpoczęli ostatnią odsłonę meczu.

Najważniejsze akcje rozstrzygały się w końcówce spotkania. Górnik prowadził 74:70, ale stratę odrobił Jakub Musiał. Rzut Tomasza Ochońskiego na 2,2 sekundy przed końcową syreną dał dwupunktowe prowadzenie Górnikowi.

Wznowienie Czarnych z linii bocznej i ponownie Musiał doprowadził do remisu, a tym samym do dogrywki. W kolejnych pięciu minutach zawodnik wypożyczony kilka tygodni temu ze Śląska Wrocław zdobył siedem z dziesięciu punktów dla słupskiej drużyny. Górnik nie trafił już do kosza i przegrał 76:86, a Jakub Musiał skończył mecz z 30 punktami i pięcioma asystami.
Zapraszamy do wysłuchania relacji Jacka Żukowskiego.