fot. facebook.com/Polanów-998
Przedstawiciele OSP z Polanowa zachęcają do oddawania im niepotrzebnego w gospodarstwach złomu. Dzięki środkom z jego sprzedaży zakupione zostaną profesjonalne mundury, niezbędne podczas akcji. Jest to okazja, aby pomóc tym, którzy na co dzień pomagają innym.

- Osoba, która ma złom na zbyciu może do mnie zadzwonić i umówić się, aby chłopacy w sobotę przyjechali i zabrali nie tylko metal, ale też np. starą pralkę. Mamy umowę z panem ze złomowiska, że materiały, które nie nadają się do złomowania zostaną zrecyklingowane - powiedział Grzegorz Szkołuda, naczelnik OSP w Polanowie.

W strażacką zbiórkę złomu włączyło się już wielu mieszkańców gminy. Jak podkreślił Rafał Kisicki, sołtys wsi Wielim, mogą w ten sposób podziękować druhom na których pomoc zawsze mogą liczyć.

- Ochotnicy nie są tylko od gaszenia pożarów. Zjawią się gdy pali się komin, ale też gdy ktoś potrzebuje pomocy nad jeziorem. Dbają o nasze drogi, gdy pojawi się jakaś plama ropopochodna, którą trzeba usunąć. U nas strażacy pomagają w każdej możliwej sytuacji - powiedział sołtys Rafał Kisicki.

Tylko w ubiegłym roku strażacy ochotnicy z Polanowa wyjeżdżali do akcji ponad 120 razy.

ap/od

Posłuchaj

Grzegorz Szkołuda, naczelnik OSP w Polanowie
Rafał Kisicki, sołtys wsi Wielim