fot. arch. Polskie Radio Koszalin
Biskup diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawiurusem, przebywa w szpitalu – poinformował na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp pomocniczy Krzysztof Włodarczyk. Pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 bp Dajczak uzyskał w październiku minionego roku.

- Biskup Diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Przebywa w szpitalu i jest poddawany standardowym procedurom medycznym, czuje się dobrze – poinformował w czwartek na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp pomocniczy Krzysztof Włodarczyk.

Podkreślił, że biskup serdecznie dziękuje za modlitwy w jego intencji oraz przesyła zapewnienie o modlitwie i duchowej łączności ze wszystkimi chorymi.

- Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Diecezjalnym oraz o wszystkich zmagających się z chorobą i pracujących z chorymi – z
aapelował do wiernych bp Włodarczyk.

Informację o dobrym samopoczuciu biskupa potwierdził też rzecznik Kurii ksiądz Wojciech Parfianowicz.

- Pamiętajmy też o tych osobach, które chorują, które są w izolacjach, które są w trudnej sytuacji ze względu na koronawirusa też tej ekonomicznej. To jest ważne, takie wsparcie duchowe, nawet świadomość, że ktoś się za nas modli. W takich trudnych momentach - podkreślił ks. Wojciech Parfianowicz.


Dla bpa Dajczaka to już ponowne zakażenie koronawirusem.

Pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 bp Dajczak uzyskał 18 października minionego roku. Wówczas zakażony był także bp Włodarczyk. Źródłem zakażenia, jak podawał wówczas rzecznik kurii ks. Wojciech Parfianowicz, był prawdopodobnie jeden z pracowników kurii, u którego obecność wirusa stwierdzono kilka dni wcześniej. Obaj biskupi mieli z nim krótki kontakt, dlatego od momentu, kiedy otrzymał on pozytywny wynik testu, pozostawali w kwarantannie. Obaj biskupi czuli się dobrze i nie wymagali hospitalizacji.


PAP/red./rz

Posłuchaj

Ks. Wojciech Parfianowicz: o modlitwie za biskupa Dajczaka
Ks. Wojciech Parfianowicz: o wsparciu osób poszkodowanych przez koronawirusa