fot. pixabay.com
Goście Wieczornych spotkań rozmawiali m.in. o wsparciu w trakcie zdalnego nauczania nie tylko dla uczniów, ale też ich rodziców. Podjęto również temat powrotu dzieci klas 1-3 do szkół po długiej przerwie i zachęcania ich do nauki.

Co myślą uczniowie, rodzice i nauczyciele o zdalnej edukacji i jak się do niej przystosowali? Czy otrzymali odpowiednie wsparcie i jakie emocje im towarzyszyły? Na te pytania szukano odpowiedzi w badaniu naukowym „Zdalne nauczanie a adaptacja do warunków społecznych w czasie epidemii koronawirusa”, o którym opowiedział dr Maciej Dębski, socjolog problemów społecznych oraz prezes Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”.

materiał Arkadiusza Wilmana

Anna Załęska, nauczycielka nauczania początkowego w szkole podstawowej w Nacławiu, cieszy się z powrotu do szkół, bo wie, że przy zdalnym nauczaniu o wiele trudniej wdrożyć dzieci do nauki i przyzwyczaić do systematyczności.

materiał Grażyny Preder

Jak zachęcić dzieci do nauki i jak im pomóc w opanowaniu trudnej sztuki uczenia się? O tym powiedział nam psycholog Konrad Wójcik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu.

materiał Anny Winnickiej