fot. facebook.com
Kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, radny Ustki w kadencji 2010-2014 był trzecim gościem Andrzeja Watemborskiego w cyklu „Ustka wybiera”. Kandydat podkreślił, że to mieszkańcy nakłonili go do kandydowania na fotel burmistrza.

-Decyzja o kandydowaniu nie była łatwa,  jednak namowy przypadkowo spotkanych mieszkańców i mnóstwo telefonów od znajomych z Ustki skłoniły mnie do podjęcia tego wyzwania. Moje 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w Urzędzie Miasta Ustki oraz reprezentowanie mieszkańców przez 4 lata w radzie miejskiej czyni mnie właściwą osobą na funkcję burmistrza Ustki. Między innymi, dzięki moim staraniom powstała w porcie kładka, która jest niewątpliwą atrakcją dla turystów i mieszkańców - stwierdził Andrzej Kuczun.

Ważnym zadaniem, jakie w razie wygranej stawia przed sobą kandydat jest stworzenie nowej przychodni lekarskiej: - Mieszkańcy skarżą się na dostęp do opieki medycznej w mieście. Chciałbym zająć się tą sprawą na początku mojej kadencji.

Andrzej Kuczun stawia też na rozbudowę zachodniej Ustki. - Rozbudowa portu i przedłużenie promenady w tej części miasta to kolejny krok w jego rozwoju, a co za tym idzie stworzenie nowych miejsc pracy - powiedział kandydat.

Andrzej Kuczun ma 51 lat. Studiował Zarządzanie i Inżynierię Produkcji oraz Mechanikę budowy maszyn na Politechnice Koszalińskiej. Z oświadczenia majątkowego, które złożył w lipcu, zeszłego roku wynika, że jest właścicielem domu o wartości 550 tys. zł, oraz współwłaścicielem działki o powierzchni 1800 m kw. Jeździ samochodem marki Dodge z 2009 roku. Za pracę w ratuszu od stycznia do lipca 2019 roku zarobił ponad 39 tys. zł.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Andrzejem Kuczunem