www.pixabay.com
W tym roku dzieci mogą skorzystać z wielu dodatkowych wirtualnych zajęć, organizowanych nie tylko w ich miejscowościach.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przygotowało spotkanie ze sportowcami oraz wirtualny spacer z przewodnikiem, podczas którego można zobaczyć m.in.: kajak Karola Wojtyły, największą w Polsce kolekcję medali i pochodni olimpijskich, a także maskotki. Wystarczy jedynie zalogować się na Facebooku oraz kanale YouTube Muzeum Sportu i Turystyki.


W na kanałach społecznościowych Koszalińskiej Biblioteki Publicznej można przyjrzeć się eksperymentom przygotowanym specjalnie na ferie.

W pilskim RCK-u organizowany jest konkurs na miniaturę teatralną pt. "Kreatywne Ferie". Można wygrać bezprzewodowe słuchawki, głośniki i elektroniczne opaski na rękę (szczegóły na stronie www.rck.pila.pl).

Ustecka biblioteka zaprasza do udziału w konkursie "Kosmo Lego". Zadanie polega na tym, żeby z klocków lego zbudować kosmos. Zdjęcia należy przesłać w wiadomości na stronie biblioteki na Facebooku lub mailem.

"Radio-Ferie" to przegląd ciekawych wydarzeń w regionie, podpowiedzi na kreatywne spędzanie czasu wolnego i dużo optymizmu - dla dzieci, młodzieży i rodziców. Audycję w Polskim Radiu Koszalin będzie można usłyszeć w poniedziałki, środy i piątki o 11.10. Zaprasza na nią Mateusz Sienkiewicz.

ms/aj

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza