fot. Adriana Cerkowska-Markiewicz
Radna Ustki, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku była wtorkowym gościem Andrzeja Watemborskiego w cyklu „Ustka wybiera”. Kandydatka zwróciła uwagę na potrzebę dogłębnego przeanalizowania finansów miasta.

- Nie jestem zwolenniczką kolosalnych inwestycji, które generują olbrzymie koszty. Większa liczba mniejszych projektów, polepszających jakość życia mieszkańców byłaby optymalną drogą rozwoju Ustki. Nie możemy jednak zapominać, że obecne wybory są uzupełniające. Obecna kadencja upływa w 2023 roku i musimy kontynuować niektóre, wyznaczone już kierunki ewolucji miasta - podkreśliła Adriana Cerkowska-Markiewicz.

Kandydatka jest zwolenniczką modernizacji portu w zakresie poprawy bezpieczeństwa i udoskonalenia infrastruktury rybackiej, ale ewentualną zmianę przeznaczenia obiektu na przeładunkową lub turystyczną pozostawia obywatelom miasta: - Temat jest szeroko komentowany przez mieszkańców, nie chcę więc narzucać swojej koncepcji. Jest to kontrowersyjny temat, dlatego jestem zwolenniczką referendum w tej sprawie.

Adriana Cerkowska-Markiewicz jest zwolenniczką opłaty uzdrowiskowej. Podkreśliła, że dzięki statusowi uzdrowiska Ustka dostaje dużo pieniędzy z tytułu rekompensat.

Adriana Cerkowska-Markiewicz ma 53 lata. Ukończyła historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku oraz terapię pedagogiczno-psychologiczną i profilaktykę pedagogiczno-psychologiczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Z oświadczenia majątkowego, które złożyła w maju, zeszłego roku wynika, że jest właścicielką mieszkania o powierzchni 101,7 m kw., którego wartość wynosi 400 tys. zł, oraz działki rolnej o powierzchni 3,02 ha o wartości 90 tys. zł. Dodatkowo jest współwłaścicielką 1/4 mieszkania o wartości 50 tys. zł, 1/4 lokalu użytkowego o powierzchni 24 m kw. i wartości 80 tys. zł, oraz 3 działek o łącznej wartości 180 tys. zł. Radna w 2019 roku zarobiła 74 tys. zł pracując jako zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku. Uzyskała też 14,8 tys. z tytułu diety radnego. Cerkowska-Markiewicz uzyskała dodatkowo 24 tys. (sprzedaż samochodu, dotacja unijna, świadczenie ubezpieczeniowe, Program 500+).

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Adrianą Cerkowską-Markiewicz