fot. AML Słupsk
Sportowcy z Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk wywalczyli dziewięć medali podczas Mistrzostw Polski do lat 16 - cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe. Osiągnięcia z 2020 roku, są największym sukcesem w historii tego Klubu.

Lekkoatleci ustanowili kilka rekordów Polski w swoich kategoriach wiekowych, a w klasyfikacji medalowej podczas Mistrzostw Polski U 16 zajęli pierwsze miejsce.

Większość z naszych zawodników ustanowiła rekordy życiowe. To świadczy o przeogromnym przygotowaniu. To jest naprawdę bardzo mocna i prężna grupa zawodników. W historii naszej działalności nie mieliśmy tylu medali, co w tym roku. Bernadetta Kopeć - Prezes Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk

Prezes AML mówiła również o przebiegu organizacji Mistrzostw Polski U16 w Słupsku. - Dawno nie było u nas tak wielkiej imprezy. Dla mnie i mojego Klubu było to coś nowego, kolejne poważne przedsięwzięcie. Dużym wyzwaniem było przygotowanie stadionu 650-lecia na przyjęcie tak dużej liczby startujących. Kolejne, to pozyskanie sponsorów i przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego logistycznie zakwaterowania dla wszystkich ekip w dobie pandemii z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Bernadeta Kopeć.

W grudniu sześcioro zawodników Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk dostało powołanie do Zaplecza Kadry Narodowej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Jarosława Żukowskiego z Bernadettą Kopeć.


ja/aś

fot. AML Słupsk 
fot. AML Słupsk
fot. AML Słupsk
fot. AML Słupsk

Posłuchaj

materiał Jarosława Żukowskiego