fot. facebook.com/grzegorzmalinowski11/
Radny Ustki, wiceprzewodniczący komisji uzdrowiskowej był pierwszym gościem Andrzeja Watemborskiego w cyklu „Ustka wybiera”. Kandydat podkreślił, że jednym z jego priorytetów, w razie wygranej, będzie przebudowa portu morskiego.

- Modernizacja portu powinna iść w kierunku połączenia funkcji przeładunkowej z turystyczną. Nie można jednak zapomnieć o rybakach, dla których ta profesja jest nadal jedynym źródłem utrzymania - stwierdził Grzegorz Malinowski.

Kandydat przestrzega przed objęciem całego miasta statusem uzdrowiska: - Status uzdrowiska łączy się z wieloma obostrzeniami. Sytuacja, w której uzdrowiskiem są tylko wyznaczone strefy, jest więc dla Ustki korzystniejsza.

Kolejnym wyzwaniem, jakie stawia przed sobą Grzegorz Malinowski, w razie wygranej, jest budowa dużego, nowoczesnego placu zabaw: - Pomysł zrodził się w trakcie rozmów z mieszkańcami. Tę inwestycję można zrealizować w zachodniej części miasta.

Grzegorz Malinowski ma 39 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Z oświadczenia majątkowego, które radny złożył w maju, zeszłego roku wynika, że posiada on jedynie Mazdę 3 z 2009 roku. Poza 14,8 tys. zł diety radnego w 2019 roku Grzegorz Malinowski zarobił, także 31,4 tys. zł pracując jako nauczyciel WF-u w Fundacji Kaszubskie Słoneczki. Jego dochody powiększyły się także o 4 tys. z tytułu umowy zlecenia z OSIR Gminy Słupsk oraz o 1,5 tys. z umowy zlecenia z Pomorską Akademią Piłkarską Grasz sp. z o.o.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Grzegorzem Malinowskim