fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
Zmiana w organizacji ruchu wynika z rozpoczęcia prac ziemnych przy budowie kanalizacji. Do końca marca ma powstać w tym miejscu rondo.

Jak poinformowało koszalińskie MZK, wprowadzono objazdy dla autobusów linii nr 8 i 11. Wyłączono przystanki przy ulicach Piłsudskiego i Waryńskiego, a wprowadzono zastępcze - m.in. przy ulicach Traugutta, Moniuszki i Grottgera. Więcej na ten temat na stronie MZK (link).

Przebudowa ulicy Kościuszki ma kosztować ponad cztery miliony złotych. Połowa to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

W pierwszej kolejności, po usunięciu starego asfaltu z ulicy Kościuszki, planowana jest budowa kanalizacji deszczowej oraz wodociągu. Ponieważ elementy tych instalacji są też pod rondem al. Monte Cassino-Kościuszki-Pileckiego, organizacja ruchu na rondzie zostanie zmieniona. Wprowadzona zostanie droga z pierwszeństwem na odcinku Pileckiego - al. Monte Cassino. Podporządkowany zostanie jednokierunkowy wlot ulicy Kościuszki (za amfiteatrem).

Następnie zostanie wprowadzone zwężenie do ok. czterech metrów, a do czasu wykonania podłączenia nowego wodociągu do istniejącej sieci - sterowany ręcznie ruch wahadłowy. Po wykonaniu tych prac zamknięty będzie jedynie prosty odcinek ul. Kościuszki (bez utrudnień na rondzie) - w pierwszej kolejności do drogi wewnętrznej wjazdu do garaży, w drugiej - do skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Waryńskiego, umożliwiający wjazd i wyjazd do stacji benzynowej.

red./rz