www.pixabay.com
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc spotkał się z przedstawicielami sektora turystycznego. Dyskutowano o wsparciu dla branży hotelarskiej.

- Region Pomorza Zachodniego, Środkowego, Warmii i Mazur czerpie dochody głównie z turystyki. Wysłaliśmy interpelację do parlamentarzystów, premiera oraz Polskiego Funduszu Rozwoju o poszerzenie tarcz o podmioty turystyczne, które utraciły dochody - powiedział Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie.

- Poruszyliśmy sprawę tarczy PSE 2.0, kwestie głównego PKD, ryczałtu zaliczkowego w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, pomocy dla gmin południowych oraz sprawę rehabilitacji pocovidowej - dodał Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego.

- Dopóki nie rozpoczną się szczepienia na większą skalę, to prawdopodobnie ośrodki pozostaną zamknięte. Oszacowane ryzyko zachorowania na Covid-19 jest zbyt duże. Otwarte mogą być jedynie ośrodki specjalistyczne - podkreślił Maciej Bejnarowicz, dyrektor Sanatorium MSWiA w Kołobrzegu.

W odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców branży turystycznej Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził: - Niebawem zacznie działać tarcza 2.0 Polskiego Funduszu Rozwojowego, w której jest ponad 40 mld zł i tarcza 6.0 - branżowa, w której jest 1,8 mld zł. Ta druga obejmuje wsparcie wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości. Wszelkie propozycje przedsiębiorców przekazałam przedstawicielom rządu. Lobbing jest tu konieczny. Perspektywy są dobre. Upominamy się o gminy pasma nadmorskiego.

red./aj

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego