fot. Jarosław Ryfun
Po położeniu nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych w ciągu ulicy Kościuszki, czas na kolejne modernizacje. W poniedziałek 11 stycznia wykonawca Firma Domar zamknie całkowicie przejazd przez skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Waryńskiego oraz Kościuszki. W tym miejscu powstanie do końca marca rondo, które poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Zamknięcie skrzyżowania jest konieczne m.in. ze względu na przeprowadzenie ponad 3,5 metrowej głębokości wykopu pod budowę kanalizacji. Cała inwestycja ma zostać zakończona do końca marca i jak do tej pory prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przypomnijmy, że wartość robót sięga ponad 4 mln złotych, z czego połowa to pieniądze rządowe z Funduszu Dróg Samorządowych.


W związku z pracami przy skrzyżowaniu wprowadzone zostaną objazdy autobusów linii nr 8 i 11.

Wyznaczono OBJAZDY dla przejeżdżających tamtędy linii:

nr 8 - z Chałubińskiego przez Traugutta i Zwycięstwa z ominięciem zamkniętego odcinka ulicy Piłsudskiego i ulicy Waryńskiego, a w tym przystanków: Piłsudskiego 01 i Sąd Okręgowy 02 oraz Sąd Okręgowy 01, Piłsudskiego Radio 02 i Biblioteka Pedagogiczna 02. Przejazd w obu kierunkach tą samą trasą. Wyznaczono przystanki zastępcze na trasie objazdu, tj.:
dla kierunku Łubinów: Piłsudskiego 02, Traugutta 02, Moniuszki 01;
dla kierunku Chałubińskiego: Grottgera 02, Moniuszki 02, Traugutta 01;

nr 11 - os. Bukowe przez Traugutta i Zwycięstwa z ominięciem zamkniętego odcinka ulicy Piłsudskiego i ulicy Waryńskiego, a w tym przystanków: Piłsudskiego 01 i Sąd Okręgowy 02 oraz Sąd Okręgowy 01, Piłsudskiego Radio 02 i Biblioteka Pedagogiczna 02. Przejazd w obu kierunkach tą samą trasą. Wyznaczono dodatkowe przystanki na trasie objazdu, tj.:
dla kierunku Łużycka: Piłsudskiego 02, Traugutta 02, Moniuszki 01;
dla kierunku os. Bukowe: Grottgera 02, Moniuszki 02, Traugutta 01;

Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje objazd dla linii nr 6 przez ulicę Pileckiego w obu kierunkach, z uwagi na zamknięcie ulic Kościuszki i Waryńskiego.

red/jr