fot. prk24.pl
Jak co tydzień - w sobotni poranek - goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście i kraju.

Audycję rozpoczęliśmy relacją z przebiegu Święta Trzech Króli w kołobrzeskiej Bazylice mniejszej. W poprzednim roku Orszak Trzech Króli zgromadził rekordową w diecezji liczbę uczestników. Tegoroczne uroczystości, ze względu na obostrzenia, były bardzo skromne i skierowane przede wszystkim do dzieci. O organizacji Miniorszaku z proboszczem kołobrzeskiej bazyliki, ks. dr Andrzejem Pawłowskim, organizatorami i wiernymi rozmawiała Małgorzata Abramowicz.

Pokłon Trzech Króli

W Studiu Kołobrzeg gościliśmy założycieli powstałej niedawno Fundacji Klucz Nadziei, zajmującej się pomocą osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnym oraz ich rodzinom. O ludzkich problemach, które szczególnie dają się we znaki w dobie pandemii i mają bezpośrednie przełożenie na to, jak funkcjonujemy w sytuacjach trudnych rozmawialiśmy z trenerem terapii EEG Biofeedback Jolantą Krępeć oraz z psychoterapeutą uzależnień, prezesem fundacji Aleksandrą Błaszczyk.

rozmowa z Jolantą Krępeć i Aleksandrą Błaszczyk - część pierwsza

W drugiej części rozmowy specjalistki z Fundacji Klucz Nadziei - Jolanta Krępeć i Aleksandra Błaszczyk opowiadały o sposobach pomocy osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysów życiowych, takich jak terapia EEG Biofeedback oraz różnych rodzajach psychoterapii.

rozmowa z Jolantą Krępeć i Aleksandrą Błaszczyk - część druga

Kołobrzeg to miasto z żeglarskimi tradycjami. Jednym z nieodłącznych elementów żeglarskiego krajobrazu są szanty i piosenki turystyczne. Na jednym z portali społecznościowych Szczecińska Akademia Szantowa IGA'cki BAND umieściła ankietę "Kołobrzeg na żeglarską nutę" z zapytaniem o szanse zorganizowania w naszym mieście koncertu muzyki żeglarskiej. Gościem Studia Kołobrzeg była Mariusz Borowiec, kołobrzeski muzyk, współorganizator Festiwalu Piosenki Różnej "Wodnikus".

szanty w Kołobrzegu

Opozycjonistka lat 80, blogerka, redaktorka, specjalistka PR Maria Maria Wanke-Jerie skomentowała wydarzenia związane ze szczepieniami.

Maria Wanke-Jerie o szczepieniach

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, endokrynolog, poseł PiS Czesław Hoc skomentował przebieg posiedzenia komisji i zachowanie osób, które zaszczepiły się poza kolejnością.

poseł Czesław Hoc o posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia i zachowaniu osób, które zaszczepiły się poza kolejnością

W panelu samorządowym rozmawialiśmy między innymi o kontrowersyjnym pomyśle władz miasta o zatrudnieniu firmy zewnętrznej do opracowania strategii promocji Kołobrzegu, a także o zbyt bliskich związkach samorządu z biznesem. Gośćmi Studia Kołobrzeg byli: Maciej Bejnarowicz, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta oraz radny niezrzeszony, były wiceprezydent miasta Jacek Woźniak.

Panel samorządowy

Dominikanin, ojciec Stanisław Tasiemski, wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej w rozmowie o pierwszym biskupstwie w Kołobrzegu i o rozpoczynającym się roku prymasa Wyszyńskiego.

rozmowa z dominikaninem, ojcem Stanisławem Tasiemskim

Czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać? Czy jest porozumienie pomiędzy nami a włodarzami miast? Czy politycy słuchają głosu społeczeństwa? To tematy rozmów, które Małgorzata Abramowicz podjęła z mieszkańcami Kołobrzegu w sondzie reporterskiej.

Sonda uliczna

Rafał Ziemkiewicz to dziennikarz i publicysta, pisarz, ale przede wszystkim jedna z najbarwniejszych postaci polskiego rynku medialnego. Jego niepokorne, "cięte riposty", były już przyczyną ogromnej popularności i zajadłej krytyki. Obecnie prowadzi samodzielny kanał na YT, a dla naszego radia komentuje aktualne wydarzenia polityczne i towarzyskie. Tym razem o promocji szczepień poprzez medialną burzę oraz o kontekście wydarzeń na amerykańskim Kapitolu.

rozmowa z Rafałem Ziemkiewiczem

W najnowszym wydaniu audycji "Słownik na Fali" dr Sebastian Żurowski o dwóch "kapitolach", o "wiralu", o "mega" i o "afterparty".

Słownik na Fali

Audycję przygotowali Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański. Opracowanie muzyczne Adrian Adamowicz. Prowadzenie Jarosław Banaś.