fot. PAP/Kalbar
23-letnia modelka zajęła 40. miejsce w corocznym rankingu najpiękniejszych twarzy świata, sporządzanym przez niezależną organizację TC Candler. Jest jedyną Polką w tym zestawieniu.

„To ogromne wyróżnienie znaleźć się na 40. miejscu w rankingu najpiękniejszych twarzy świata. Zaszczyt, że mogę reprezentować Nasz kraj. Dziękuję przede wszystkim Wam za wsparcie. Sprawiacie, że moje życie jest piękniejsze!”- napisała na swoim instagramowym koncie Karolina Pisarek. W ubiegłym roku była na 50. miejscu, a dwa lata temu na 91. W najnowszej edycji Polka wyprzedziła m.in. Arianę Grande (86).

Zestawienie, na które się powołuje, to ranking „The 100 Most Beautiful Faces”. Przygotowuje go organizacja TC Candler, która uwzględnia głosy niezależnych krytyków rozsianych po całym świecie. Ranking publikowany jest od 30 lat. Nie jest on jedynie plebiscytem popularności, chodzi w nim też o zapoznanie opinii publicznej z nowymi, ciekawymi twarzami. Są w nim zarówno wielkie gwiazdy, jak i osoby dopiero rozwijające światową karierę.

Obecnie właścicielką najpiękniejszej twarzy na świecie jest Izraelka Yael Shelbia. Co ciekawe ta 19-latka odbywa obecnie obowiązkową służbę wojskową w izraelskiej armii. Trafiła do Sił Powietrznych.

23-letnia Pisarek weszła do show-biznesu dzięki programowi „Top Model” w 2015 roku. Zajęła drugie miejsce w piątej edycji show. Później brała udział w programie „Ameryka Express 2” - tu okazała się najlepsza. Na Instagramie śledzi ją 883 tys. osób.

PAP Life/ar