fot. prk24.pl
Gość porannego „Studia Bałtyk”, posłanka lewicy, w rozmowie z Anną Popławską poruszyła kwestię powrotu dzieci do szkół, mówiła o zamieszkach w USA oraz konieczności masowych szczepień.

Najpóźniej do jutra politycy mają podjąć decyzję dotyczącą powrotu dzieci do szkół po 17 stycznia. - Aby na to pozwolić nauczyciele powinni być nie tylko poddani testowi na koronawirusa - to nie wystarczy. Powinni być jak najszybciej zaszczepieni - mówiła Prokop-Paczkowska.

Posłanka zaznaczyła również, że zarówno ona, jak i jej formacja, namawiają do szczepień.

Zależy nam, aby jak najszybciej i jak największa grupa się zaszczepiła - to jest szansa na normalizację życia i poradzenia sobie z koronawirusem. Uważam, że każde środowisko powinno mieć swoich ambasadorów zachęcających do szczepienia - artystów, naukowców, polityków - wszyscy powinni dawać przykład. Małgorzata Prokop-Paczkowska

Rozmówczyni mówiła również o zamieszkach w Stanach Zjednoczonych w kontekście przejmowania władzy przez Joe Bidena. - To, co się wydarzyło, jest niezwykle smutne i niepokojące - powiedziała. - Najważniejsza jest jednak przyczyna tych wydarzeń, a więc postawa Donalda Trumpa oraz rządy ludzi nieobliczalnych i niebezpiecznych. To Trump sprowokował społeczeństwo mówiąc o tym, że wybory zostały sfałszowane - dodała posłanka.

Prokop-Paczkowska wyraziła również swoje obawy, co do wydarzeń, do których może dojść w Polsce, jeśli przyjdzie czas przejmowania władzy. - To wielkie wyzwanie przed wszystkimi politykami, żeby łagodzić te emocje - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aś

Posłuchaj

materiał Anny Popławskiej