fot. prk24.pl
We wtorek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku został uruchomiony punkt szczepień przeciw COVID-19, w którym, oprócz pracowników placówki, szczepiony jest także personel podmiotów medycznych z regionu - podał rzecznik szpitala Marcin Prusak.

Dotychczas, jak podał Prusak, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku szczepił głównie własny personel bezpośrednio na oddziałach. Od wtorku w uruchomionym punkcie szczepień, oprócz pracowników placówki, szczepiony jest także personel podmiotów medycznych z regionu.

Dwa gabinety szczepień umieszczone zostały w Poradni Chorób Zakaźnych.

- Obecnie szczepione są tam osoby z grupy +0+ wskazanej w Narodowym Programie Szczepień, czyli personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, a także zatrudnieni w aptekach i studenci medycyny. Wśród pierwszych zaszczepionych w punkcie medyków byli dzisiaj m.in. pracownicy Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku -
poinformował Prusak.

Do poniedziałku, do końca dnia słupski szpital zaszczepił 400 osób z ponad 2600 chętnych (ponad 900 osób to pracownicy szpitala, ponad 1700 to personel innych podmiotów medycznych). Termin zgłaszania się do szczepień osób z grupy „0” jeszcze nie minął, został przedłużony do 14 stycznia.

W pierwszym tygodniu szczepień słupski szpital otrzymał 300 dawek szczepionki, a w obecnym jest to 360 dawek.

PAP/rz

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa