fot. pixabay.com
Senator Platformy Obywatelskiej w porannej rozmowie z Anną Popławską w „Studiu Bałtyk” mówił o potrzebie finansowego wsparcia nadmorskich regionów turystycznych, skomentował szczepienia osób spoza grupy 0 oraz sprawność funkcjonowania Narodowego Programu Szczepień.

Zdaniem Kazimierza Kleiny niezbędne jest jak najszybsze ustalenie i porozumienie w kwestii wsparcia dla turystyki w naszym regionie.

Firmy opierające swoje funkcjonowanie na turystyce są w dramatycznej sytuacji. Liczyłbym na to, że rząd przedstawi jasny program pomocowy dla tego sektora. Oczekujemy, że w pierwszej kolejności program pozwoli na wsparcie przedsiębiorców i jeśli będzie to możliwe - również wsparcie dla gmin. Trzeba podkreślić, że jeśli nie będzie upowszechnienia szczepionek i tym samym ludzie nie będą mogli swobodnie się przemieszczać, sytuacja dla branży turystycznej będzie bardzo trudna. Kazimierz Kleina - senator Platformy Obywatelskiej

Polityk podkreślił, że istotne jest, aby szczepienia przeciwko COVID-19 były wykonywane na poziomie lekarzy rodzinnych. Zaznaczył, że włączenie samorządów, szczególnie tych powiatowych, odpowiedzialnych za szpitale, usprawniłoby system szczepień.

Akcja szczepień powinna być poprawnie i perfekcyjnie zorganizowana pod względem logistycznym. Szczepionki powinny być dostarczane w takiej liczbie, jaka jest możliwa do przyjęcia przez odpowiedni podmiot - według możliwości danych placówek medycznych. Kazimierz Kleina - senator Platformy Obywatelskiej

Senator mówił również o zaszczepieniu się osób spoza grupy 0. - To, co stało się w Warszawie, a więc szczepienie aktorów poza kolejnością, jest niedopuszczalne i nie miało nic wspólnego z programem promocji szczepień. Decyzję w tej sprawie muszą wyciągnąć m.in. władze Uniwersytetu - zaznaczył polityk. - Jeżeli nastąpiło jakieś przekroczenie prawa w tej sprawie, to wnioski powinny być wyciągnięte wobec tych, którzy podjęli takie decyzje - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.ap/aś

Posłuchaj

materiał Anny Popławskiej