fot. PSP Słupsk
Główną przyczyną kolizji było przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków jazdy ale także śliska nawierzchnia i słaba widoczność. Do wypadków doszło w miejscowościach: Redwanki, Reblino, Domaradz, Chlewnica, Budowo, Bydlino, Wykosowo, a także w Słupsku przy ul. 11 Listopada.

Kilka osób trafiło do szpitali, w tym kobieta w ciąży, którą pogotowie zabrało do lęborskiej placówki w Chlewnicy. Podczas zdarzenia interweniowało 8 zastępów PSP i OSP.

Do innego zdarzenia doszło dzisiaj krótko przed godziną 6.00 rano - w miejscowości Budowo, gdzie osobowa Toyota uderzyła w drzewo. Z zakleszczonego auta kobietę uratowali strażacy. Następnie została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Kobieta ma poważne obrażeniami nóg. Podczas zdarzenia interweniowało 5 zastępów PSP i OSP.

Godzinę później, na drodze krajowej 21:00, w rejonie Bydlina, dachował samochód osobowy. Obyło się bez poważniejszych obrażeń. kierowca sam opuścił pojazd.

Kolejną interwencję strażacy przeprowadzili o godzinie 7.43 po zderzeniu ciężarówki z autem osobowym na drodze wojewódzkiej 213 w rejonie miejscowości Wykosowo. Poszkodowana została jedna osoba, którą przewieziono do szpitala. Na miejscu pracowały 3 zastępy PSP i OSP.

jż/aś