Kierownictwo oraz personel medyczny słupskiego szpitala zaszczepieni na COVID-19
w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zaszczepiono przeciwko COVID-19 piętnaście osób: pięć z kierownictwa lecznicy oraz lekarzy i pielęgniarki - poinformował Marcin Prusak, rzecznik szpitala.
W skrócie
  • W słupskim szpitalu na koronawirusa zaszczepiono w poniedziałek 15 osób.
  • W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy oddziałów najbardziej narażonych na kontakt z chorymi na COVID-19.
  • Do szczepień zgłosiło się ponad 850 pracowników słupskiej lecznicy oraz 1280 pracowników ze 170 podmiotów medycznych z regionu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wytypowany został w grupie pierwszych placówek medycznych w kraju, które otrzymały szczepionki przeciwko COVID-19.

- 150 szczepionek dotarło do szpitala w niedzielę o 10.00. Tego samego dnia zorganizowano pierwsze „techniczne” szczepienia wśród personelu. Szczepionkę w poniedziałek podano 15 osobom - podkreślił Marcin Prusak.

Jak dodał, w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy oddziałów najbardziej narażonych na kontakt z chorymi na COVID-19: - Izolacyjnego, SOR-u, OIOM-u, hematologiczego i transplantacji szpiku.

- Szczepionka składa się z fragmentu mRNA wirusa. Ma w naszym układzie odpornościowym pomóc wytworzyć białka antygenowe, które zwalczą koronawirusa - powiedział prezes szpitala Andrzej Sapiński, który jako pierwszy otrzymał szczepionkę.

- Emocje były ogromne - tym bardziej, że szczepiła mnie koleżanka. To naprawdę nie boli. Zachęcam do szczepienia się - podkreśliła pielęgniarka z oddziału izolacyjnego Małgorzata Laskus.

Do szczepień zgłosiło się ponad 850 pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku oraz 1280 pracowników ze 170 podmiotów medycznych z regionu.

Jak poinformował Marcin Prusak, kolejna partia szczepionek przeciw COVID-19 do szpitala w Słupsku spodziewana jest jeszcze w tym tygodniu: - Mamy informację, że idzie do nas 300 szczepionek. Prawdopodobnie ta partia będzie jeszcze w tym tygodniu, może na początku przyszłego tygodnia. Po 300 dawek mamy też tygodniowo otrzymywać z kolejnych dostaw.

red./jz/PAP/rz

fot. Marcin Prusak
Marcin Prusak
Marcin Prusak
Marcin Prusak
Marcin Prusak

Posłuchaj

Marcin Prusak
Andrzej Sapiński
Małgorzata Laskus