fot. www.pixabay.com
Teatr Rondo ma artystyczną propozycję dla dzieci na czas ferii, która odciągnie je od monitorów, ale w dalszym ciągu będzie bezpieczna, bo bez wychodzenia z domu. Pracownicy Teatru, w ramach projektu „Kulturalne ferie w domu”, przygotowali dla setki uczestników w wieku od 7 do 10 lat Zeszyty Małego Artysty - edukacyjną zabawę dla najmłodszych.

Zeszyt to publikacja na temat twórczości pięciu wielkich malarzy, których autorzy projektu wybrali jako ciekawych dla tej grupy odbiorców. Dzieci zapoznają się z sylwetkami Leonarda da Vinci, Vincentego van Gogha, Claude Moneta, Gustava Klimta czy Jana Matejko.

Przybliżymy dzieciom twórczość wybranych artystów, ale także zapoznamy z ciekawostkami z ich życia związanymi nie tylko z malarstwem. Opowiemy chociażby o tym, który z malarzy stawiał świece na kapeluszu, by malować niebo nocą. Agata Andrzejczuk, Instruktor ds. Teatru w Teatrze Rondo, jedna z organizatorek projektu

W Zeszytach pojawią się też zabawy i łamigłówki oraz przestrzeń do tego, by spróbować zostać artystą, stworzyć własne dzieło. Powstało około 100 Zeszytów. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: ferie@sok.slupsk.pl.

Kiedy tylko dotrze do nas wiadomość od chętnych, osobiście rozwieziemy po domach zabezpieczone w kopertach Zeszyty Małego Artysty. Będziemy w maseczkach i w rękawicach tak, żeby było jak najbezpieczniej. Agata Andrzejczuk

Zgłoszenia uczestnictwa można wysyłać do 3 stycznia. Wszystkie informacje zainteresowane osoby odnajdą na stronie Słupskiego Ośrodka Kultury i na Facebooku Teatru Rondo.

O oryginalnych feriach rozmawiał Sebastian Ferens. Zapraszamy do wysłuchania materiału.

red./sf/aśPosłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa