fot. pixabay.com
Zostało kilka dni do rozpoczęcia Bożego Narodzenia. Pomimo tradycyjnej postnej wigilijnej kolacji, święta kojarzymy z... dużą ilością jedzenia.

Co możemy zrobić, aby na święta nie przejadać się i tym samym nie przeciążać wątroby? O to Anna Winnicka zapytała Klaudię Wiśniewską - dietetyka klinicznego oraz eksperta kampanii „Wątroba się sprawdza".

materiał Anny Winnickiej

Święta z własnymi potrawami, czy może tymi zamówionymi i zrobionymi przez profesjonalne firmy? Tu zapewne zdania będą podzielone. My jednak sprawdziliśmy, czy w tym roku kiedy więcej czasu spędzamy w domu - spędzamy też więcej czasu „nad garnkami” czy też zamawiając świąteczny catering, staramy się pomóc nierzadko małym rodzinnym firmom przetrwać trudny czas pandemii. Na początek pani Aleksandra, która organizuje święta w domu... Potrawy świąteczne zrobione własnoręcznie, czy z cateringu – to sprawdzał Krzysztof Klinkosz.

materiał Krzysztofa Klinkosza

W tym roku nawet na spacer nie pójdziemy ze spokojem w głowie. Pandemia. Zagrożenie. Może to się skończyć na nie odchodzeniu od stołu. Dla wątroby możemy zrobić wiele odpowiednim odżywianiem, i to zarówno w profilaktyce jej chorób jak i w leczeniu. Natalia Jasiakiewicz-Jeleń dietetyk z Koszalina mówi, w jaki sposób możemy jej pomóc w najbliższych, świątecznych dniach.

Natalia Jasiakiewicz-Jeleń dietetyk z Koszalina

Do głównych zasad zdrowego żywienia należy: jedzenie 4-5 posiłków w ciągu dnia, częste sięganie po warzywa i owoce, unikanie cukru oraz ograniczanie spożycia soli i mięsa. Specjaliści przypominają, że należy pić co najmniej 1.5 litra wody dziennie.

Natalia Jasiakiewicz-Jeleń