fot. Jacek Żukowski
Gościem Piotra Głowackiego był dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, który przedstawił zagadnienia nowego rządowego programu pomocowego dla przedsiębiorców.

Paweł Kądziela wyjaśnił, na czym będzie polegała kolejna już rządowa pomoc dla przedsiębiorców. -Tarcza Branżowa skierowana jest do  przedsiębiorców, ale tylko z poszczególnych sektorów, które najbardziej ucierpiały w ostatnim czasie. Zakłada ona wsparcie dla  przedstawicieli gastronomi i hotelarstwa - powiedział Paweł Kądziela.  


To dotacja dla makro i mikro przedsiębiorstw. Powiatowe Urzędy Pracy będą sprawdzać działalność przedsiębiorców w roku 2019 i 2020, jeżeli wystąpi strata ze względu na braku możliwości prowadzenia działalności to można przyznać bezzwrotną dotację w wysokości 5 tysięcy złotych. Paweł Kądziela

Gość Radia Słupsk przypomniał też, że nadal jest możliwość skorzystania z poprzednich zapomóg. -Tarcza antykryzysowa, którą procedujemy od kwietnia tego roku, jest nadal realizowana. Co prawda już nie na taką skalę, bo większość firm już otrzymała pomoc, ale nadal jest możliwość złożenia wniosku - dodał dyrektor PUP w Słupsku.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

pg/mw/kc

Posłuchaj

rozmowa Piotra Głowackiego z Pawłem Kądzielą