fot. OSW Damnica
Ponad 100 prezentów trafiło do podopiecznych Ośrodka. Paczki przygotowane przez darczyńców, były odpowiedzią na marzenia spisane przez dzieci w listach do św. Mikołaja.

- Nasi uczniowie w listopadzie kierowali listy do Gwiazdora. Pisali w nich o rzeczach, które chcieliby znaleźć pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Listy trafiały do osób o dobrych sercach - darczyńcy przygotowali przeogromne paczki - mówi Bożena Szycko, wicedyrektorka placówki - W paczkach znalazły się same niespodzianki. Nie tylko słodycze, nie tylko gry i zabawki, o których marzą dzieci, ale także sprzęt, jak mp3, słuchawki czy inne wymarzone gadżety - dodaje Szycko.

Małgorzata Hajko, dyrektorka Ośrodka w Damnicy podkreśla: - Te prezenty płynął do nas od ludzi, którzy są bardzo z nami zaprzyjaźnieni. Dostajemy tego całą masę. Myślę, że jeszcze na zająca nam wystarczy - śmieje się Hajko.

Z powodu pandemii w Ośrodku nie odbyła się, jak co roku, zabawa mikołajkowa, dlatego prezenty są przekazywane poszczególnym rodzinom, aby te podarowały je dzieciom.

red./el/aś

Posłuchaj

OSW w Damnicy