fot. prk24.pl
Boże Narodzenie coraz bliżej. Wiele osób wybiera się na świąteczne zakupy. Rzeczniczka słupskiej policji Monika Sadurska apeluje jednak o ostrożność. Jak podkreśliła, święta są dla złodziei „okresem żniw”.

Monika Sadurska zaapelowała o niezabieranie większej kwoty pieniędzy podczas robienia zakupów: - Jeżeli już zajdzie taka potrzeba, nie przechowujmy pieniędzy w jednym miejscu. Pamiętajmy, że rozdzielając je, zmniejszamy ryzyko utraty gotówki. Płacąc za zakupy, nie pokazujmy innym zawartości portfela. Najbezpieczniej mieć odliczoną kwotę. Nie zapisujmy również PIN-u na karcie płatniczej.

Jak dodała, należy pamiętać o pilnowaniu dokumentów i telefonu: - Nie chowajmy tych rzeczy w tylnych kieszeniach spodni czy zewnętrznych kieszeniach płaszcza. Nie pozostawiajmy bez nadzoru torebek i plecaków. Trzymajmy je z przodu i zawsze zamknięciem do siebie.

Podkreśliła, że „w sklepach i autobusach należy zwracać uwagę na zamieszanie, a jeżeli podczas zakupów towarzyszą nam dzieci, nie spuszczajmy ich oczu”: - Jeszcze przed wyjściem z domu rozmawiajmy z nimi, przypomnijmy, aby na ewentualny wypadek oddalenia się od rodziców lub opiekunów, zawsze wróciły do miejsca, gdzie widziały ich po raz ostatni.

red./rz