Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: starosta słupski Paweł Lisowski oraz miejscy radni Jacek Szaran - Prawo i Sprawiedliwość i Paweł Szewczyk - Platforma Obywatelska.

Paweł Lisowski, starosta słupski powiedział, że 7 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przeznaczonych m.in. na wymianę autobusów: - Ponadto - z innej dotacji - zakupimy wóz strażacki i drona, który przyda się przy akcjach. Otrzymaliśmy również dofinansowanie na linie nierentowne w wysokości 6,5 miliona złotych. Te pieniądze pozwolą na utrzymanie połączeń z małymi miejscowościami naszego regionu.

Paweł Szewczyk przypomniał, że miasto ubiegało się o dofinansowanie na m.in. rewitalizację Starego Rynku, budowę bloku mieszkalnego i hali sportowo-widowiskowej: - Liczyliśmy na duże pieniądze, ale niestety Słupsk został pominięty przy rozdziale pieniędzy z budżetu państwa. Fundusze podzielono na inwestycje w powiecie, co nas cieszy.

Jak dodał Jacek Szaran, w pierwszej turze Słupsk otrzymał 10 milionów złotych na remont ulic Jana Kazimierza, Rybackiej, Skłodowskiej, Batorego, Bora Komorowskiego, Jałowcowej i Grzybowej: - Jeśli chodzi o drugą turę, to na region słupski przeznaczono 35 milionów złotych, a tylko budowa hali sportowo-widowiskowej jest wyceniona na 60 milionów. Pieniądze z budżetu państwa też są ograniczone.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

pg/jż/rz

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”