fot. pixabay.com
Firma BPO Network - agencja pośrednictwa pracy, która specjalizuje się w poszukiwaniu zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych od 1 października prowadzi kampanię „Pracodawca z sercem”.

Agencja chce przekonać pracodawców, że dawanie pracy niepełnosprawnym to nic trudnego, a czas pracy zdalnej daje nowe możliwości. Więcej o założeniach i efektach projektu w rozmowie z Iwoną Lewandowską, pracowniczką agencji, która sama jest osobą z niepełnosprawnością.

materiał Joanny Lejtan

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią nie uszczuplił miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Oferty pracy adresowane do nich ciągle się pojawiają - poinformował Marek Leszek z Powiatowego Urzędu pracy w Koszalinie.

materiał Grażyny Preder

Praca jest jedną z najważniejszych sfer w życiu człowieka, niestety osoby niepełnosprawne wciąż borykają się z problem zatrudnienia. Wielu przedsiębiorców uważa, że zatrudnianie takich pracowników jest kosztowne i problematyczne.

- Faktycznie trzeba dostosować stanowisko pracy, ale wystarczą dobre chęci -
powiedziała Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych, któremu podległy Park Wodny zatrudnia osoby niepełnosprawne.

materiał Tomasza Trana