fot. Katarzyna Poziomska Nadlesnictwo Lipka
Kilkaset żywych, pachnących drzewek trafi do szpitali, ośrodków pomocy społecznej, placówek opieki, a także strażaków i urzędów w całym regionie.

Ruszyła akcja „Choinka od leśników w czasie pandemii”. Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Dominika Nadolna z RDLP w Pile, to wyraz podziękowania i wsparcia w tym trudnym dla wszystkich czasie: - Przekazujemy choinki, żeby chociaż trochę wprowadziły świąteczny klimat. Liczymy, że pomogą one przetrwać ten trudny czas w przyjaznej atmosferze.

Choinki od leśników trafią niebawem do hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pile. Dyrektor placówki, Alicja Graczyk powiedziała, że dzięki temu podopieczni ośrodka będą mogli poczuć atmosferę świąt, choć będą to święta inne niż dotąd.

Choinkę w prezencie od leśników otrzyma  też m.in. Dzienny Dom Seniora w Kaliszu Pomorskim.

- Ta akcja da nam możliwość dalszego działania - podkreśliła Magdalena Bądźwol, kierownik tej placówki. - Przyjmiemy choinkę oczywiście, choć nie ustawimy jej w środku a pod Domem Seniora, żeby mogli oni na niej samodzielnie powiesić robione przez siebie ozdoby - dodała.

Lista miejsc, do których trafią choinki, prosto z lasu, jest bardzo długa. To też m.in. stacje sanepidu, urzędy, parafie, ale i młodzieżowe ośrodki wychowawcze, remizy OSP oraz komendy i posterunki policji. W sumie leśnicy z 20 Nadleśnictw RDLP w Pile w ramach tej akcji przekażą ponad 700 choinek.

pg/kc

Posłuchaj

Dominika Nadolna z RDLP w Pile
Alicja Graczyk, dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pile
Magdalena Bądźwol, kierownik Dziennego Domu Seniora w Kaliszu Pomorskim