fot. pixabay.com
Prowadzi ją Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Jak podkreślili przedstawiciele placówki, w ramach akcji wesprzeć seniorów może każdy.

- Akcja skierowana jest do samotnych seniorów. W trakcie pandemii chcemy ich w jakikolwiek sposób wesprzeć - powiedziała Katarzyna Filipiak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Jak dodała, w paczce powinny znaleźć się m.in. pościel, ręcznik, pojemnik na leki, artykuły spożywcze i pielęgnacyjne: - Wszystko zależy od osoby, która chce obdarować seniora. Każda rzecz jest dla nas istotna. Zapraszamy zainteresowanych do dostarczania produktów do naszej siedziby. Wystawiliśmy także specjalne skrzynki w urzędzie miejskim.

MOPR prowadzi także akcję „Paczka dla dzieciaczka”. - Zbieramy dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych lub domów dziecka słodycze, puzzle gry, książki czy artykuły piśmiennicze - zaznaczyła zastępca dyrektora słupskiego MOPR-u.

Rzeczy zarówno dla seniorów, jak i dzieci z pieczy zastępczej można oddawać w siedzibie ośrodka lub wrzucać do skrzyń w słupskim ratuszu do 18 grudnia.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Sebastiana Ferensa.

sf/rz

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa