Jak w czasie pandemii funkcjonują instytucje kulturalne w naszym regionie, m.in. teatry, galerie i muzea? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć w poniedziałkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Spektakle z udziałem publiczności nie są możliwe, ale Bałtycki Teatr Dramatyczny za zamkniętymi drzwiami pracuje intensywnie. Nad czym? O tym opowiedział Zdzisław Derebecki, dyrektor teatru.

materiał Grażyny Preder

Niedawno nie wyobrażaliśmy sobie zwiedzania muzeum czy uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez te instytucję za pośrednictwem internetu. Pandemia wymusiła jednak na kierownictwu instytucji kulturalnych prowadzenie akcji całkiem odmienionej formie.

Dziś sprawdziliśmy, jak działa w czasach pandemii Muzeum Regionalne w Bobolicach. Jak podkreśla kustosz muzeum Monika Gołucka, drzwi są zamknięte, ale można sobie poradzić z tą sytuacją.

materiał Renaty Pacholczyk

Można powiedzieć, że Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku egzamin z działalności online zdaje na piątkę. Choć do jej trzech obiektów wejścia nie ma, to w życiu artystyczno-kulturalnym można uczestniczyć nadal. W jaki sposób realizowane są poszczególne projekty i z czego mogą korzystać internauci? O tym mówi Edyta Wolska, dyrektor BGSW.

materiał Katarzyny Kużel