fot. Olimpijczyk Kwakowo
UKS Olimpijczyk Kwakowo awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-15. To najwyższa klasa rozgrywek w tej grupie wiekowej. Piłkarze z Kwakowa pokonali w barażach, na własnym stadionie, Salos Szczecin 3:2. Olimpijczyk zdobył gola w ostatniej minucie meczu, doliczonej przez sędziego

To historyczny moment dla pomorskiej piłki nożnej - zespół z Kwakowa, liczącego niewiele ponad 600 mieszkańców, pokonał w dwóch spotkaniach jednego z faworytów CLJ U-15.

- Cieszę się, że nasz awans został przypieczętowany na zielonej murawie. Już pod koniec maja, po wygraniu pomorskiej ligi juniorów C2, mieliśmy prawo grać w Centralnej Lidze Juniorów. Jednak nie było w tej kwestii oficjalnej decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dopiero teraz, w barażach, mogliśmy udowodnić, że awans nam się należał - mówi trener Olimpijczyka Krzysztof Muller. - W pokonanym polu pozostawiliśmy wielkie kluby z naszego województwa. Między innymi wygraliśmy z Arką Gdynia i Lechią Gdańsk, które od lat słyną z dobrej pracy z młodzieżą. W tej klasie rozgrywkowej przyjdzie nam zmierzyć się z takimi zespołami jak: Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, czy Warta Poznań. Teraz jedziemy do Warszawy, gdzie zagramy sparingi z Legią - dodaje Muller.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

jż/aś

fot. Olimpijczyk Kwakowo
fot. Olimpijczyk Kwakowo
fot. Olimpijczyk Kwakowo

Posłuchaj

materiał Jarosława Żukowskiego