fot. archiwum PRK
Studentki pedagogiki z Politechniki Koszalińskiej zaangażowały się w akcje charytatywne. Organizując zbiórkę pieniężną, pomogły podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Domu Miłosierdzia w Koszalinie.

Za zebrane pieniądze kupiły m.in. fartuchy i pulsoksymetry. Ich kolejnym celem jest pomoc osobom chorym na schizofrenię.

- Na początku założyłyśmy zbiórki w Internecie pod hasłem „pedagogika szuka pomocnika”. Dodatkowo studentki utworzyły na Facebooku grupę z licytacjami. Dzięki temu mogłyśmy kupić niezbędne rzeczy, które przekazywałyśmy do odpowiednich instytucji i osób prywatnych - mówi Dominika Mielniczuk-Bączek z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, koordynatorka studenckiego wolontariatu. - Studentki włączyły się również w lokalne działania pomocowe związane z pandemią na terenie Koszalina i okolicznych miejscowości - dodaje Mielniczuk-Bączek.

Wolontariat studentów Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej można wesprzeć na stronie https://pomagam.pl/pedagogika.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

aw/aś

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana