fot. Politechnika Koszalińska
Urząd Miasta Kołobrzeg przyjmie na praktyki studentów Politechniki Koszalińskiej - to główny cel umowy podpisanej 3 grudnia przez prezydent kurortu Annę Mieczkowską oraz rektora Politechniki Koszalińskiej prof. Danutę Zawadzką.

- Studenci będą wykonywać na rzecz samorządu różne zadania. Cieszymy się, że ze strony uczelni jest wola, aby umożliwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy i umiejętności w naszym ratuszu -  wyjaśniła prezydent Anna Mieczkowska.

- Praktyki obejmą studentów kierunku Finanse i Rachunkowość - powiedziała prof. Danuta Zawadzka. - Kształcenie praktyczne i przygotowanie specjalistów w oparciu o kształtowanie kompetencji praktycznych podczas studiów to jedna z naszych podstawowych zasad kształcenia - podkreśliła.

Jak zaznaczyła prof. Zawadzka, uczelnia chce odpowiadać na potrzeby rynku pracy i już na etapie studiów budować kompetencje przydatne młodym ludziom w pracy zawodowej: - Urząd Miasta Kołobrzeg będzie ciekawym miejscem na realizację praktyk, zwłaszcza, że wśród naszych studentów wielu jest mieszkańców kurortu. Liczę na rozwój współpracy i objęcie dalszych kierunków możliwością organizacji praktyk - na przykład w kołobrzeskich firmach.

Praktyki ruszą od stycznia 2021 roku lub nowego semestru.

red./rz