fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Marta Makuch - zastępca prezydenta Słupska, Beata Macedońska z Urzędu Miejskiego oraz Marcin Treder - dyrektor słupskiego MOPR-u.

Nasi rozmówcy skomentowali ostatni zakup przez słupski ratusz budynku mieszkalnego.

- Tę decyzję podjęliśmy po skonsultowaniu się z radnymi wszystkich klubów i nie było głosów przeciwnych. To nie jest przejaw rozrzutności, bo mamy szansę otrzymać aż 50 proc. dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na chwilę obecną jest to 35 proc., ale za dwa miesiące będą nowe wytyczne w tej sprawie i wiemy, że dofinansowanie może wynieść 50 proc. - powiedziała Marta Makuch, wiceprezydent Słupska.

Beata Macedońska, mówiła natomiast o realizacji budżetu obywatelskiego na 2021 rok: - W tym roku przyjmowaliśmy zgłoszenia drogą elektroniczną. Łącznie oddano prawie 6 tysięcy głosów. Nie jest to na pewno liczba, która mogłaby nas satysfakcjonować, ale musimy wziąć po uwagę sytuację związaną z pandemią. Głosowały głównie starsze osoby i wbrew pozorom nie mieli oni problemów, aby oddać głos przez internet. Na przyszły rok przeznaczyliśmy 3 mln zł na różne przedsięwzięcia.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Marcin Treder poruszył temat pomocy, którą placówka udziela seniorom: - Są akcje, które prowadzimy od lat i tak na przykład w tym roku zbieramy na paczki dla seniorów. Chcemy wspomóc w tym wyjątkowym czasie tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami, darczyńcami i myślę, że uda nam się zrobić niespodziankę wielu starszym mieszkańcom Słupska, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

pg/jż/od

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” - 04.12.2020